Organizator:

Targi Techniki Motoryzacyjnej odsłona druga

Podziel się

Drugi dzień Targów Techniki Motoryzacyjnej przebiegał pod znakiem konkursów. Już od samego rana pawilony zapełniły się zwiedzającymi, na których czekało wiele atrakcji zarówno na stoiskach jak i na zewnątrz.

Od rana młodzi adepci szkół samochodowych przybyli licznie do Poznania na 28 edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Część teoretyczna odbyła się w Poznań Congress Center. Podczas pierwszego etapu została wyłoniona 10 najlepszych uczestników. Kolejnym etapem było sprawdzenie praktycznych umiejętności. W tym celu w pawilonie 3 przygotowana została eskpozycja "Wzorcowa szkoła", w której uczestnicy pracowali na wyznaczonych stanowiskach. W tym roku do konkursu zgłosiło się około 60 szkół, co potwierdza znajomość konkursu wśród młodzieży, a także jego prestiż.


Równolegle do OTWS przebiegał Finał Wojewódzki XIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Do zorganizowania i przeprowadzenia poszczególnych etapów Turnieju, a także finału ogólnopolskiego, organizatorzy zaprosili władze samorządowe (prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów) których przedstawiciele wchodzą automatycznie w skład komitetu organizacyjnego danego etapu Turnieju.

W kolejnym dniu IX Ogólnopolskie Mistrzostw Mechaników obserwowaliśmy zmagania uczestników w kategoriach:
Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
Podczas rozpoczęcie konkursu była okazja na krótka rozmowę on-line z Robertem Kubicą.
Podczas konkursu nagrodę specjalną wręczył również Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego - PZPO dla najlepszego serwisanta opon osobowych.

W ramach Akademii Młodego Mechanika odbył się wykład IT w motoryzacji przy współpracy z Dell Technologies, Google fot Education, GoCloud.pl, Actina

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także strefa "Żywego warsztatu" którego organizatorem jest "Nowoczesny warsztat". To niezwykle ciekawa, interaktywna ekspozycja, w której eksperci branży warsztatowej organizują pokazy najnowszych narzędzi i urządzeń. Zwiedzający maja okazję z bliska zobaczyć pracę serwisantów, a także osobiście przetestować zaprezentowane nowości.

Na placu Marka, gdzie przygotowaliśmy ekspozycję zewnętrzną można było podziwiać Pokazy Stuntu Motocyklowego oraz skorzystać z toru gokartowego.

To z czego jesteśmy najbardziej dumni, to fakt, że w dniu dzisiejszym odwiedziło nas ponad 50 szkół. 

Jutro kolejny etap Mistrzostw Mechaników, cykl wykładów poświęconych obsłudze serwisowej i stacjom diagnostycznym oraz nowoczesnym technologiom.

Zapraszamy!