Organizator:

Pierwszy Dzień Targów Techniki Motoryzacyjnej za nami!

Podziel się

"Dziś wszystkie drogi prowadzą do Poznania" - takimi słowami prezes Filip Bittner rozpoczął Targi Techniki Motoryzacyjnej. Po przemówieniu prezesa Bittera głos zabrał Rafał Sosnowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej Rafał Sosnowski, które w tym roku jest współorganizatorem targów TTM. Rozpoczęliśmy najważniejsze wydarzenie dla branży motoryzacyjnej, na które przyszło nam czekać aż 4 lata. Nadszedł czas by naprawić motoryzację.

Uroczyste otwarcie 

Pierwszy dzień targów rozpoczął się od wręczenie Złotych Medali MTP dla najbardziej innowacyjnych produktów, które zostały docenione przez Sąd Konkursowy MTP. Złote Medale Targów TTM otrzymało 19 produktów, dodatkowo zostały wręczone nagrody Grand Prix oraz Eco Prize. Wsród nagrodzonych produktów jest urządzenie do mierzenia poziom stężenia cząstek stałych w spalinach, które wykrywa cząsteczki o średnicy 100 razy mniejszej od ludzkiego włosa i chroni przed ich toksycznym wpływem na organizmy żywe – to zwycięzca nagrody Złoty Medal oraz Eko Prize na Targach Techniki Motoryzacyjnej. Złote Medale otrzymało też 18 innych, nowatorskich i przyjaznych środowisku rozwiązań w obszarze technologii motoryzacyjnych. Grand Prix otrzymały firmy SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp.k. - zgłaszający, MAHLE Aftermarket Italy S.p.A - producent za urządzenie do kalibracji ADAS. 

Tak wyglądała uroczystość wręczenia Złotych Medali MTP dla wystawców targów TTM

 

 


Posłuchajmy co o nagrodzonych produktach mówi pan Leszek Waś, współwłaściciel Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. j., zdobywcy 3 Złotych Medali oraz statuetki Złoty Medal Wybór Konsumentów.

 

Laureaci Złotego Medalu

 

Podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej przyznano również nagrody Acanthus Aureus, którą otrzymują wystawcy, którzy dostrzegają w jaki sposób współczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. Nasza Kapituła wyróżniła wystawców, którym udało się połączyć innowacyjny design, technologie oraz narzędzia marketingowe pamiętając, że na targach najważniejsze są relacje z klientami.

Dobrze przemyślane stoisko ułatwia pracę i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z udziału w targach.
W tym roku nagrody otrzymali:

AUTEL EUROPE - stoisko 23 pawilon 3

Kärcher Sp. z o.o. - stoisko 1 pawilon 3A

WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. J. Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych - stoisko 40 pawilon 3A

 

Kolejnym punktem programu było wręczenie odznaki honorowej Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie zostało przyznane przez Ministerstwa Infrastruktury, na wniosek Dyrektora Departamentu Transportu Drogowego. Otrzymali je panowie:  Andrzej Bukowski i Michał Lorkowski, długoletni członkowie Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, które w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia.

 

Ostatnim punktem części oficjalnej była IV edycja Plebiscytu Trade Press Award 2022. Kapituła nagrodziła dorobek zgłoszonych dziennikarzy w następujących 5 kategoriach:

Materiał audiowizualny: Marcin Łoboziński
5 faktów o oponach. Niektórzy będą zaskoczeni

Test roku: Michał Zieliński
2500 km elektrykami po Europie i 7 wniosków z podróży. Jest lepiej, ale mamy nowe wyzwania


Diagnostyka i naprawy Stefan Myszkowski
Diagnostyka wypadania zapłonów przez system OBD

Reportaż roku Rafał Dobrowolski
Inwestowanie w naukę

Dziennikarz roku Krzysztof Trzeciak

 

W programie TTM także dużo cennej wiedzy dla profesjonalistów w panelu wykładów odbyły się wykłady na tematy:

Opłaty za badanie techniczne - urynkowienie czy waloryzacja Rafał Sosnowski
Inteligentna diagnostyka Piotr Loranc
Profesjonalna obsługa systemów kontroli ciśnienia w kołach TPMS Dariusz Walisiak

 

Na stoisku naszego partnera medialnego Motofocus  odbywa się konkurs dla mechaników oraz pracowników sklepów częściami samochodowymi. Za poprawne szybkie i poprawne wytypowanie części do samochodów. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody. Pula nagród to 10 000zł. Konkurs odbywa się we wszystkie dni targowe. Organizatorami konkursu jest Motofocus i Motorro.

Jutro w programie Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, kolejna odsłona Mistrzostw Mechaników.

Już jutro oraz przez kolejne dni targów zapraszamy na Thunderbolt Challenge, czyli legendarny konkurs MILWAUKEE®. Ochotnicy którzy wykażą się kosmiczną prędkością w złożeniu pioruna MILWAUKEE, zdobędą atrakcyjne nagrody! Konkurs trwa od godz. 10.00 każdego dnia targów.
Ogłoszenie wyników codziennie o godz. 16.00 Pawilon 3 stoisko 15.

Zapraszamy na kolejne dni targów TTM!