Organizator:

OTWS: finał już 21 kwietnia!

Podziel się

To ostatnia szansa, aby wziąć udział w 27, edycji konkursu.

Rys historyczny

Pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej jest Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Początki tego przedsięwzięcia, które sięgają roku 1993 były bardzo skromne. Przy okazji pierwszej edycji konkurs miał wyłącznie charakter wewnątrzszkolny. Skala i zasięg tego projektu rosły bardzo szybko. Już w kolejnych latach OTWS zyskał status turnieju wojewódzkiego, a następnie docierał do wszystkich szkół z północy Polski.

Prawdziwym przełomem było jednak nawiązanie współpracy z Grupą MTP. Dzięki wspólnym działaniom oraz zaangażowaniu Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej konkurs objął swoim zasięgiem szkoły z całej Polski. Wsparcie organizacyjne oraz udostępnienie sali konferencyjnych ze strony MTP pozwoliło wówczas na przeprowadzenie etapu pisemnego dla 198 uczniów z 47 szkół. Ta owocna współpraca trwa do dziś.

Ostatnia szansa na zapisy

Przed nami 27. edycja konkursu, której finał zaplanowano na 21 kwietnia. Już dziś, na podstawie nadesłanych zgłoszeń, możemy stwierdzić, że będzie to rekordowe wydanie OTWS. Podobnie jak przed rokiem turniej odbędzie się w formie online, a centrum dowodzenia będzie studio zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Finałowe kategorie testu pisemnego prezentują następująco:

  • Silniki spalinowe
  • Układy wspomagające bezpieczeństwo bierne i czynne w pojazdach
  • Wyposażenie warsztatów
  • Diagnostyka elektroniki pojazdów
  • Płyny eksploatacyjne

Organizatorzy zastrzegają jednak, że online’owa forma przedsięwzięcia nie oznacza sprawdzenia wyłącznie wiedzy teoretycznej. Na uczniów z najlepszym wynikiem w części testowej czeka kolejny etap, który póki co owiany jest aurą tajemniczości. Na szczegóły, jak przekonują organizatorzy przyjdzie jeszcze pora.

Dla potencjalnych uczestników to również ostatnia szansa na zgłoszenia, które można nadsyłać do 16 kwietnia. Rejestracji można dokonać na stronie OTWS. Również na stronie turnieju oraz jego facebookowym profilu znajdziecie wszystkie materiały, które pozwolą przygotować do sprawdzianu z wiedzy samochodowej.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Powodzenia!