OTWS z patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, którego finał odbędzie się podczas zbliżających się Targów Techniki Motoryzacyjnej uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Rejestracja szkół i uczestników do turnieju ruszyła 1. marca na www.otws.pl. Potrwa do 27 marca. Uczniowie, tradycyjnie już, podczas finałowego spotkania w Poznaniu wezmą udział w pisemnym teście z wiedzy teoretycznej. Najlepsi będą też rywalizować w zadaniach praktycznych. W turnieju biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkolne (osobno w kategorii techników i szkół zawodowych).

Piotr Gajewski, dyrektor Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej podkreśla, że turniej ten wpisuje się w działania resortu w zakresie unowocześniania szkolnictwa zawodowego i dostosowywania go do potrzeb rynku pracy.

- Umożliwia uczniom zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w konstrukcji pojazdów samochodowych oraz z najnowszymi technikami naprawczymi i diagnostycznymi. Konkurs służy także promocji zawodu i możliwości, jakie daje ukończenie szkół kształcących w branży motoryzacyjnej – dodaje dyrektor Piotr Gajewski.Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact