Organizator:

Laureaci Złotego Medalu targów TTM 2022

Podziel się

Znamy już laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu MTP targów TTM 2022! W konkursie doceniana jest innowacyjność, jakość zastosowanych materiałów oraz zaawansowanie technologiczne. Nagrodzone produkty zostaną zaprezentowane na stoiskach targowych.

Lista nagrodzonych produktów:

ABS-ASR z symulacją współczynnika tarcia

Stanowisko przeznaczone jest do prezentacji funkcjonowania systemu automatycznej regulacji siły hamowania – ABS oraz systemu zapobiegającemu poślizgowi kół – ASR, w pojazdach samochodowych z wykorzystaniem sterownika mikroprocesorowego oraz przeprowadzenia procedury odpowietrzania układu hamulcowego z systemem ABS/ASR. Stanowisko, wyposażone zostało w 4 niezależnie sterowane układy napędu pierścieni impulsowych kół oraz w przełącznik umożliwiający symulację zmiany współczynnika tarcia pomiędzy kołem pojazdu a nawierzchnią. Stanowisko wykonane zostało tak, aby możliwe było prowadzenie ćwiczeń laboratoryjnych mających na celu pomiary napięć i przebiegów sygnałów wejściowych i odpowiedzi sterownika na dynamiczne zmiany tychże sygnałów wejściowych, skutkujących wzrostem / spadkiem ciśnienia w układzie w zależności od przyczepności ( symulacja systemu ASR poprzez zmianę prędkości obrotowej kół napędzanych), gdzie zmiany można obserwować poprzez zmiany ciśnienia w obwodach hydraulicznych. Możliwa jest prezentacja normalnych stanów pracy sterownika w warunkach symulowanej jazdy, hamowania oraz hamowania z reakcją systemu ABS na zbyt duże opóźnienia. Ponadto możliwe jest prezentowanie działania systemu ASR zapobiegającemu poślizgowi kół. Stanowisko umożliwia również pokaz reakcji systemu na najczęściej występujące typy awarii, tj. przerw w obwodach czujników kół lub zbyt małej wartości sygnałów sterujących (amplitudy tych sygnałów).

MECHATRONIKA Wyposażenie Dydaktyczne

Aktywny system recepcji serwisu ARGOS-TYRE SCAN-BODY GUARD

Recepcja samochodowa ARGOS-BODY GUARD to kolejna odsłona rewolucji jaka powoli zachodzi w serwisach i wyróżnia na rynku stacje dealerskie i warsztaty poszukujące nowych źródeł dochodu. O powodzeniu inwestycji decydują: • umożliwienie kontroli 100% pojazdów odwiedzających serwis i to całkowicie bezdotykowo • zwiększenie przychodów ze sprzedaży usług związanych z geometrią oraz oponami • bezpieczeństwo inwestora w przypadku fałszywych roszczeń klientów co do stanu nadwozia przyjętego do naprawy pojazdu.

ITALCOM

ALPHA - seria zintegrowanych linii diagnostycznych dla stacji kontroli pojazdów

Linie diagnostyczne ALPHA produkowane przez firmę UNIMETAL to połączenie najlepszych doświadczeń firmy w zakresie inżynierii mechanicznej i pomiarowej, technologii elektronicznych oraz systemów informatycznych. W połączeniu z tworzonymi przez firmę rozwiązaniami IT linie te tworzą kompletne wyposażenie stacji kontroli pojazdów. Uzyskano urządzenia, których moc i trwałość pozwolą na pracę w górnych zakresach pomiarowych, a zastosowanie szeregu rozwiązań w zakresie sterowania i mechaniki podnosi ergonomię i efektywność pracy diagnosty. Linie ALPHA jawią się jako jeden z najnowocześniejszych produktów na rynku światowym.

UNIMETAL

C 350 – Automatyczna wyważarka monitorowa do kół ciężarowych

Wyważarka ciężarowa CEMB C-350 to długo oczekiwany krok do przodu w swoim sektorze. Od bardzo wielu lat w tym segmencie maszyn nie pojawiały się żadne nowinki techniczne. Firma CEMB zdecydowała się przenieść sprawdzone rozwiązania poprawiające jakość i precyzję wyważenia ze świata poj. do 3.5t w sektor poj. ciężarowych. Za pomocą urządzenia możemy określić czy przyczyną nieprawidłowego zachowania pojazdu na drodze jest np. uszkodzenie boku opony czy czoła bieżnika. Pozwala na to zastosowana technika sonarowa. Postawiono też na komfort eliminując wysiłek operatora i stosując po raz pierwszy mobilny wał wyważarki.

ITALCOM

CERTUS MultiTest

MutiTest to nowa funkcjonalność linii diagnostycznej CERTUS pozwalająca jednocześnie kontrolować stan techniczny wielu pojazdów na jednej lub kilku liniach. Dzięki temu modułowi można zwiększyć ilości przeprowadzanych badań nawet 2,5-krotnie z zachowaniem jednostkowego czasu i zgodnego z prawem zakresu badania, co ma szczególne znaczenie w kontekście wdrożenia w polskim prawie postanowień Dyrektywy 2014/45/UE. Funkcja ta jest dostępna dla drugiej i trzeciej generacji urządzeń CERTUS.

W.S.O.P.

F24 Workshop

Jest to mobilny system stworzony specjalnie z myślą o zoptymalizowaniu i przyspieszeniu pracy oraz poprawie jakości usług serwisów oraz warsztatów. Obsługuje on urządzenia przenośne (telefony komórkowe, tablety), działające zarówno na systemie operacyjnym Android, jak i iOS. Innowacyjne podejście do obsługi klienta oraz zwiększony komfort pracy, sprawia że jest to rozwiązanie idealne dla warsztatów chcących wyróżnić się na tle konkurencji.

ASCO Systemy Informatyczne

FluidPRO® ATX 280 - Urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach automatycznych

Poznaj MAHLE FluidPRO® ATX 280 - urządzenie do dynamicznej wymiany oleju stworzone przez praktyków dla praktyków! Produkt wymienia do 100% oleju we wszystkich popularnych przekładniach automatycznych: DSG, CVT, Tiptronic, klasycznych automatach. Oferowany jest wraz z dwudniowym szkoleniem z budowy automatycznych skrzyń biegów oraz dynamicznej wymiany oleju + dostępem do bazy danych online + zestawem adapterów dostosowanych do polskiego rynku.

SOSNOWSKI

Integra Connect 2.0 (edycja 2022)

Aplikacja Integra Connect 2.0 to innowacyjna aplikacja dla kierowców umożliwiająca szybką komunikację z serwisami. Najważniejsze funkcje to m.in.: • Rezerwacja online terminów wizyt • Dostęp do danych pojazdu i elektronicznej książki serwisowej • Informacje o statusie naprawy i danych kontaktowych serwisu • Kosztorysy napraw z akceptacją wyceny online przez kierowców • Przypomnienia dot. okresowej obsługi, przeglądów i zarezerwowanych terminów • Dostęp do stron z promocjami i poradami dla kierowców.

CDS MIODUSZEWSKI

Integra eCommerce B2C Tyre 6.0

Integra eCommerce B2C Tyre 6.0 to innowacyjna platforma internetowa do sprzedaży opon, zintegrowana z bazą katalogową ponad 50 producentów opon zawierającą zdjęcia, opisy techniczne i etykiety UE. Platformę zintegrowano z systemami największych producentów i dostawców opon oraz z modułem terminarza online umożliwiającym rezerwację terminu wymiany opon. Integracje z systemami płatności online, firm kurierskich, porównywarkami cenowymi i narzędziami Google pozwalają skutecznie promować platformę w internecie.

CDS MIODUSZEWSKI

iSKP - system przepływu i wymiany danych elektronicznych na stacji kontroli pojazdów

iSKP to rewolucyjny zintegrowany system pracy na stacjach kontroli pojazdów. Skraca czas obsługi klienta i podnosi jakość usług. Automatyzuje czynności administracyjne i przepływ danych, a diagnoście pozwala skupić się na stanie technicznym i bezpieczeństwie pojazdu. Jednocześnie zapewnia spełnienie wymagań prawnych w zakresie komunikacji z CEPiK i archiwizacją danych. iSKP jest wynikiem współpracy firm NORCOM i UNIMETAL, które zaproponowały nowatorski i uniwersalny standard wymiany danych między aplikacjami.

UNIMETAL IT.NORCOM

Licznik cząstek stałych EmissionPRO® PMU 400

MAHLE EmissionPRO® PMU 400 to urządzenie do pomiaru stężenia cząstek stałych w spalinach pojazdów mechanicznych. Urządzenie wykorzystuje i popularyzuje na rynku warsztatowym i SKP technologię CPC, najdokładniejszą metodę pomiaru cząstek stałych stosowaną dotychczas w laboratoriach homologacyjnych. Urządzenie wykrywa cząsteczki o średnicy 100 razy mniejszej od ludzkiego włosa oraz charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru nawet przy małych stężeniach. W przypadku tradycyjnych dymomierzy wykrycie tak drobnych zanieczyszczeń jest niemożliwe.

SOSNOWSKI

MAHLE TechPRO – Tester elektroniki pojazdowej z bazą informacji techniczno-diagnostycznych opartą o HaynesPro

Wielofunkcyjny tester elektroniki pojazdowej z bazą informacji techniczno-diagnostycznych opartą o HaynesPro. Oferuje pokrycie 95% pojazdów z rynku Europejskiego. Tester oferowany jako samodzielna wtyczka diagnostyczna VCI lub w zestawie z dedykowanym tabletem przemysłowym.

SOSNOWSKI

Maxicharger AC Wallbox

MaxiCharger to kompletne rozwiązanie dla każdego rodzaju potrzeb związanych z ładowaniem. Obejmuje nie tylko urządzenia typu wallbox AC, ale także nadchodzące urządzenia typu wallbox DC i szybkie ładowarki DC. System inteligentnego ładowania Autel AI obejmuje najnowocześniejsze usługi sprzętowe i programowe. Oprogramowanie Autel jako usługa, jest odpowiednie dla instalatorów, operatorów punktów ładowania i dostawców usług E mobilności. Może pomóc w zarządzaniu sieciami punktów ładowania dowolnej wielkości, w uzyskaniu pełnego poglądu Twojego businessu, w zarządzaniu płatnościami i fakturowaniu klientów, monitorowaniu stacji ładowania za pomocą stałego połączenia w czasie rzeczywistym.

Autel Europe GmbH

Oscyloskop warsztatowy Scope DT

Oscyloskop samochodowy Scope DT - to przełom w branży automotive. Umożliwia on szybką, trafną i bezpieczną diagnostykę nawet najtrudniejszych przypadków warsztatowych. Scope DT oferuje dwa kanały izolowane oraz dwa różnicowe, co praktycznie eliminuje możliwość uszkodzenia urządzenia, bądź badanych podzespołów w wyniku błędu obsługi. Dodatkowo diagnoskop i wbudowana pomoc nadaje urządzeniu unikalne cechy, sprawiając, że nadaje się ono zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

DeltaTech Electronics

Seria lamp typu lightbar W221, W222, W223 Pantera

Producent oświetlenia samochodowego WAŚ przedstawia serię lamp zespolonych przednich W221 – W223 typu lightbar. Lampy występują w wersji drogowej i off-road. Przez nowoczesne rozwiązanie, jakim jest światło ozdobne, polegające na „zaświeceniu” flagi narodowej, lampy są zgłoszone do Urzędu Patentowego RP. Lampy występują z 3 różnymi wersjami klosza: standardowym, przyciemnianym (dark) oraz tzw. super dark. Ciekawostką jest animacja światła dekoracyjnego (światłem lub cieniem). Lightbary WAŚ są niezwykle wydajne, łączą zalety lamp drogowych i roboczych. W wersji z homologacją drogową moc świetlna osiąga aż 215 tys. kandeli, co pozwala na sięgnięcie w dal aż do ok. 1 km przed pojazdem.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ

Seria lamp zespolonych tylnych W243, W244, W245(DD)

Lampy WAŚ W243, W244, W245 i W245DD to najmniejsze na świecie lampy zespolone tylne w kształcie trójkąta równobocznego, zawierające jednocześnie wszystkie funkcje świetlne o tak dużej powierzchni świecącej wraz z odblaskiem. Wyjątkowy design oraz rozwiązania techniczne zastosowane w tak małej lampie pozwoliły nam na dokonanie zgłoszeń do Urzędu Patentowego RP na cztery wynalazki oraz dwa wzory użytkowe. Dodatkowo, lampy W245 występują w wersji DD, czyli z dynamicznym światłem kierunku jazdy.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ

Seria lamp zespolonych tylnych W247 - W249, W250 - W252

Seria lamp W247 - W249, W250 – W252 jest jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie serii WAŚ. Główną cechą charakterystyczną lamp jest czerwony, przestrzenny klosz zewnętrzny. Rozwiązaniem dotąd niespotykanym na rynku jest umieszczenie w lampie wyświetlacza z identyfikacją producenta, co zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego RP. Ponadto, logo te pełni funkcję światła pozycyjnego oraz kierunkowskazu. Dodatkowo umożliwiamy naszym klientom personalizację, zamiast logo WAŚ możemy zastosować logo klienta, co podnosi konkurencyjność lamp na rynku.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ

Tokarka do felg CNC ELEGANCE

CNC ELEGANCE, nadaj niepowtarzalny wygląd i blask swoim felgom. W kilkanaście minut i bez pomocy technologa możesz wyciągnąć z felgi aluminiowej diamentowy wygląd oraz usunąć zadrapania i przebarwienia.

UNI-TROL

Urządzenie do kalibracji ADAS

Najszybsze na rynku, multibrandowe urządzenie z opatentowaną technologią Keystone Correction dla prostej, niezawodnej kalibracji systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Procedura kalibracji polega na podłączeniu testera diagnostycznego TechPRO® do złącza diagnostycznego, wybraniu modelu pojazdu w menu testera i postępowaniu krok po kroku zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie testera.

SOSNOWSKI

W253 lampy zespolone tylne z ramką na tablicę rejestracyjną

Nowość na rynku motoryzacyjnym, zaskakująca lampa WAŚ wraz z ramką na tablicę rejestracyjną. Polski producent lamp w odpowiedzi na zmieniające się przepisy, stworzył sprytną i praktyczną lampę, szczególnie dla zestawów: ciągnik + naczepa. Lampy WAŚ W253, ze względu na swoją innowacyjność, posiadają aż 4 zgłoszenia na wzór wspólnotowy oraz 8 zgłoszeń na wzór użytkowy. Nowoczesna seria lamp W253 jest w pełni diodowa i charakteryzuje się uniwersalnością oraz mnogością rozwiązań świetlnych.

WAŚ Sp z o. o.